ORDU ÇAYBAŞI İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan GÜNEŞ´in 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Açılış Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan GÜNEŞ´in 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Açılış Mesajı

   Kıymetli Velilerimiz;

  

           Öğrencilerimizin yetişmesinde öğretmenlerin olduğu kadar sizin de emeğiniz vardır. Ancak hiçbir zaman unutmayalım ki iyi bir toplumun temeli ailede atılır. Aile ne kadar milli ve manevi değerlerine sahip çıkarsa toplumda o kadar sağlam olur.

 

           Sayın veliler, öğrencilerimizin eğitiminde okulların yanı sıra sizlerin de payı çok önemlidir. Bu nedenle daima okul idaresi ve öğretmenlerle iş birliği içinde olmanızı istiyoruz.

 

           Sağlıklı ve düzenli bir iletişimle bunu başaracağımıza inanıyorum. Çocuklarımızı sadece maddi yönden değil manevi yönden de destekleyerek her zaman yanında olduğumuzu hissettirmeliyiz.

 

   Değerli Öğretmenler;

 

           Topluma hizmet veren her mesleğin saygın olduğu bir gerçektir. Ama bütün meslek mensuplarını yetiştirip hayata hazırlayan öğretmenlik mesleği ayrı bir kutsallık taşımaktadır.

 

           İçinde bulunduğumuz bilgi çağında, eğitim sorunlarını çözen uluslar; bilim, kültür, sanat, teknoloji ve ekonomik anlamda kalkınmış ve ilerlemişlerdir. Bu kalkınmada hiç şüphesiz ki eğitimin ve fedakârca çalışan siz öğretmenlerin payı çok büyüktür.

 

           Fikri hür, vicdanı hür nesillerin yetişmesi için her türlü zorluğu aşarak çocuklarımızı yarınlara en güzel şekilde hazırlayacağınıza inanıyorum. Çocuklarımız için gösterilen şefkat, gayret ve fedakârlık, ülkeye ve millete sahip çıkma adına yapılan en kutsal ve anlamlı çalışmadır.

 

           İşiniz zor fakat hiçbir meslekle mukayese edilmeyecek kadar şerefli ve kutsaldır.

 

           Hepinize görevinizde başarılar diliyor ve yapacağınız fedakârlıklar için şimdiden hepinize teşekkür ediyorum.

 

     Sevgili Öğrenciler;

 

           Sizleri geleceğimizin teminatı olarak görüyoruz. Hepinizi şuurlu birer fert olarak yetişmenizi ve ülkemizin milli ve manevi değerlerine sahip çıkacağınızı ümit ediyorum.

 

           Sizleri en güzel şekilde yetiştirmek için çabalayan öğretmenlerinizin ve ailenizin maddi ve manevi emeğini boşa çıkarmayarak, ülkemizi daha güzel yarınlara taşıyacağımızdan hiç şüphem yoktur. 

 

           Çağımızın bilgi çağı olduğunu bilerek sizlerin hizmetine sunulmakta olan tüm teknolojik imkânlardan en üst düzeyde faydalanmanızı arzu ediyorum.


           Güçlü bir Türkiye sizlerin kaliteli eğitim ve öğretim görmeniz ile mümkündür. Ülkemizi şu an bulunduğu yüksek konumdan daha ileriye taşıyacak ancak ve sadece sizlersiniz. Sizler için ne yapsak azdır. 

 

           Bu duygu ve düşüncelerle; başta geleceğimizin teminatı çocuklarımız olmak üzere tüm öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve eğitim camiasının,  2018-2019 eğitim- öğretim yılını kutluyor  ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

Kaymakamlık Binası Çınar Mahallesi ÇAYBAŞI - 0 (452) 391 40 38

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.